Історична довідка

"Орілька. Лісок. Село Могилів Тобі мій вінок З кармінових слів.

Село Могилів - Село чимале. Назва - од слів Могила і лев."

Олександр  ЗАЙВИЙ.

Дружко Валерій Володимирович - голова громади.

" Моє село Могилів  - одне із найперших поселень на Приоріллі.  Д.І.Яворницький писав, що перші  поселенці в урочищі Могилів, на лівому березі Орелі, розселились 1718 року. А першим поселився тут козак Могила, на ім’я Лев. Від з’єднання  прізвища та ім’я козацьке поселення стало носити назву  Могилів.

Я не буду переказувати історію села. Згадаю лише кілька моментів. Поселення зветься селом тоді, коли в ньому є церква. В Могилеві з 1720 року була збудована каплиця, з 1745 – вже була церква, що існувала до 1934 року.  Потім у селі  діяв, як і до сьогодні, Воскресенський молитовний дім.

Вже з 1875 року у Могилеві існувала школа. У 1908-1909 роках була збудована земська лікарня на 10 ліжок. Із промисловості  в селі було 6 вітряних, 2 парових і 2  водяних млинів, 3 олійниці.

Цікава історія села і його жителів і після Жовтневої революції. Спочатку в селі 2-3 місяці було безвластя, а потім був обраний ревком. Могилів кілька разів переходив із рук в руки, тут велась боротьба з бандами Григор’єва, Самарського, загонами Махна та іншими.

У роки колективізації в селі було 10 артілей, 1948 року їх було вже тільки 4. Із 1976 року до 1983 існував колгосп «Прогрес», а з 1983 до 1995 – два колгоспи.  Із 1995 р. колгоспи реформовано  у КСП, а з 2000 р. – у ТОВ. "

Ода Могилеву