Спалювання стерні та пожнивних решток-це небезпечно!

В період збирання врожаю категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ  спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема, і на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи призводять до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісосмугових насаджень.

Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
     Нагадаємо, що протиправне спалювання несе безпосередню загрозу як поверхневому шару грунту -- вогнем знищуються всі добрива та мінерали, що призведе до неврожаю наступного року, так і несе загрозу сусіднім нескошеним полям і лісосмугам. Адже при сильному вітрі вогонь легко може перекинутися на зелені насадження та незбирані поля.

Порушники будуть  притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення .

Управління   ще раз звертається до сільгоспвиробників з проханням:

„ Пам’ятайте про небезпеку, що може виникнути саме через непродумані рішення прийняті Вами! У разі спалювання  пожнивних залишків та стерні вогнем є ймовірність знищення  незібраних полів".

Власникам  зібраних  посівів (стерні, пожнивних залишків) необхідно  розуміти одну просту річ, отримана  економія  при збиранні врожаю з виключеним в комбайні розсіювача соломи складає  2-3 л. дизельного пального на одному гектарі, в залежності від маси, що обмолочується.

Затрати для отримання врожаю по спаленій стерні та пожнивним залишкам на рівні попереднього року збільшується на 350-400 грн. на один гектар площі.

Шановні  думаймо, вигідно чи ні робити необдумані вчинки…