"Інструменти розвитку спроможності громад"

18 липня цього року у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування для представників громад області пройшов семінар на тему "Інструменти розвитку спроможності громад". У центрі уваги даного семінару - питання проектної діяльності об'єднаних територіальних громад. Директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна звернула увагу на Стратегії децентралізації Дніпропетровщини, яка має розділ, що стосується посиленню проектної спроможності громад. У ходы семінару було проаналізовано, які проекти громад можна реалізувати в рамках Стратегії децентралізації Дніпропетровщини та як можливо застосувати Стратегію при підготовці конкурсних заявок. Експерт з децентралізації Ольга Кірєєва детально проаналізувала грантові конкурси, на які громади можуть подавати заявки для додаткового залучення інвестицій. А Радник з розробки та впровадження проектів Вячеслав Топоров зупинився на конкурсному відборі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України. Панельна дискусія, які провели під час семінару його спікери, стосувалася особливостей написання та впровадження проектів інфраструктурної субвенції та проектів ДФРР.
Учасники семінару були одностайні в думці - тема проектного розвитку має стати пріоритетною для громад.