Свято Івана Купала

Купайла —  відзначають вночі перед Івановим днем. Воно припадає на 7 липня.  Квінтесенцією свята є очищення з допомогою вогню і води, найдавніша форма магічних дій.

Дівчата плетуть вінки з польових квітів й перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок.

Обов'язково розкладається велике вогнище, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або в парі.

Купальське вогнище згідно з переказами має велику міфічну силу. Через купальське вогнище стрибають усі, проходячи так своєрідний ритуал очищення. Тож вважалося, що коли дівчина і хлопець, які кохають одне одного, узявшись за руки, стрибають у парі через вогнище і їхні руки залишаються з'єднаними, то вони, побравшись, все життя проживуть разом.