Здоровий спосіб життя - найефективніша профілактика туберкульозу

Зростання великої кількості хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД є проблемою не тільки індивідуальною але й суспільною, адже саме ці хвороби найбільш розповсюджені серед населення країни.

Україна сьогодні посідає сьоме місце в Європі за показником захворюваності на активний туберкульоз (у розрахунку кількості випадків на 100 тисяч населення), і друге місце - за абсолютною кількістю хворих. Саме тому щорічно в Україні стартують місячники боротьби з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом, які покликані привернути увагу громадськості до проблеми поширення зараження такими хворобами.

Туберкульоз є соціальним захворюванням, тому що він відображає рівень життя суспільства. У 90 % випадків сильна імунна система здорового організму успішно справляється з хворобою. Люди ж з ослабленим імунітетом мають максимально високий ризик захворювання на туберкульоз.

Це: -люди, що живуть разом із хворими на активну форму туберкульозу;
      -ув'язнені та працівники тюремних закладів;
      -люди, які зловживають алкоголем і приймають наркотики;
      -соціально неблагополучні верстви населення;
      -медичний персонал.