Могилівська громада
Царичанський район, Дніпропетровська область

ОБЕРЕЖНО – ТУМАН!

ОБЕРЕЖНО – ТУМАН!

Шановні учасники дорожнього руху!

Туман – один з головних ворогів «людини за кермом», адже він неабияк знижує видимість, та часто є причиною виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Туман – це природне явище безпосередньо пов’язане з вологістю повітря, це та ж сама хмара, яку ми звикли бачити в небі, єдина відмінність – він виникає біля поверхні землі.

Особливо густий туман утворюється, як правило, восени, вранішні та вечірні часи і накопичується в низинах та біля берегів водоймищ.

У тумані людське око втрачає здатність точно визначити відстань, до їдучих по дорогах автомобілів.

Аби уникнути аварій під час руху в тумані, варто дотримуватись декількох рекомендацій:

  • прогріваючи авто, увімкніть склоочисники, часто щільність туману додає брудне лобове скло;
  • не допускайте запотівання скла, якщо ж таке сталося, то включіть опалення і вентиляцію салону;
  • вибирайте швидкісний режим, який забезпечить своєчасне га­льмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька. «Золоте» правило їзди в тумані: швидкість руху не повинна перевищувати половини відстані видимості (при видимості 10 метрів – швидкість має бути не більше 5 км/год);
  • коли потрапили в туман, слід забути про маневрування, обгони, випередження. Якщо ж є гостра необхідність такого маневру, то будь-яким способом попередьте навколишніх про свої наміри: світлом фар, звуковим сигналом, поворотником. Також варто відмовитися від раптового та різкого гальмування. Якщо ж ви змушені зупинитися в силу певних обставин, тоді починайте повільно зменшувати швидкість, а після зупинки ввімкніть аварійну сигналізацію;
  • будьте уважними на дорозі, вмикайте протитуманні фари, але необхідно, щоб вони були оптимально відрегульовані;
  • тримайте дистанцію, уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду;
  • враховуйте емоційну напругу. Водіння в тумані сильно виснажує, тому стомлюються водії значно швидше, доцільно зупинитись і відпочити.

Пішоходам теж слід дотримуватись заходів безпеки. При русі узбіччям в умовах недостатньої видимості обов’язково треба позначити себе світло-відбивними елементами одягу, або ліхтариком.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Ваша увага і обережність є гарантією безпеки руху.

 

 « повернутися до списку новин