Вам виповнилось 14 років? Отримайте паспорт громадянина України!

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Оформлення першого паспорту у формі ID-картки здійснює підрозділ ДМС за місцем реєстрації людини . В нашому місті це - Царичанський районний сектор ДМС у Дніпропетровській області, який знаходиться за адресою: смт Царичанка, вулиця Нагорна, 9.

Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

За повторне оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорту стягується адміністративний збір. При першому оформленні паспорта громадянина України адміністративний збір не стягується.

До паспорта громадянина Україна вноситься така інформація:

1. назва держави;
  2. назва документа;
  3. ім'я особи;
  4. стать;
  5. громадянство;
  6. дата народження;
  7. унікальний номер запису в Реєстрі;
  8. номер документа;
  9. дата закінчення строку дії документа;
  10. дата видачі документа;
  11. уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);
  12. місце народження;
  13. відцифрований образ обличчя особи;
  14. відцифрований підпис особи;
  15. податковий номер. У разі наявності повідомлення про відмову проставляється слово «відмова»;
  16. за згодою особи можуть вноситись відбитки пальців рук. Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки.

Як оформити паспорт громадянина України по досягненню 14-річного віку?

Завітати до Царичанського районного сектору ДМС у Дніпропетровській обл. та принести всі необхідні документи.

Документи для оформлення паспорту:

• довідка про реєстрацію місця проживання. Її, за наявності  оригіналу  свідоцтва про народження та  будинкової книги (приватний сектор), видає ЦНАП у с. Могилів виконавчого комітету  Могилівської сільської ради – вул.. Панікахи, 3
  • свідоцтво про народження (оригінал та копія) та довідки про належність до громадянства України (якщо один із батьків іноземець);
  • оригінал та копія ІПН (за наявності);
  • оригінали та копії паспортів обох батьків;

За відсутності батька або матері до підрозділу подається оригінал та копія одного з таких документів:

• свідоцтво про смерть одного з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;
  • рішення суду про визнання одного з батьків безвісно відсутнім;
  • витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 .