Зі святом Маковія!

14 серпня свято Маковія і першого Спаса. В церквах відправляють службу Божу, відтак освячують зілля, квіти, пироги з маком, мед, воду.

За традицією, на Маковія кожен має мати букет квітів, в якому обов'язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковійка» і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави: волошки, м'ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник і все це обв'язується червоною стрічкою.

Кожна квітка в букеті має своє призначення. Так, м'ята має оберігати сім'ю від усякої напасті й додавати здоров'я, сонях – символ сонця, рута та нагідки – від хвороб, калина – на дівоче щастя, зернинки маку символізують родючість, вони є складовою багатьох ритуальних страв.

Раніше в цей день віруючі святили воду біля річок та озер (зараз в церквах), потім занурювалися самі, а потім купали худобу, щоб змити гріх і бути здоровіше. Після цього дня у воду вже не можна було заходити – і це невипадково, адже до того часу вода вже починала цвісти, стаючи розсадником хвороб. У церквах цього дня святили мед, який потім роздавали всім підряд: від дітей до жебраків незнайомців – це вважалося благородним заняттям.

У це світле свято вітаємо усіх жителів громади та України вцілому, бажаємо миру і спокою, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров'я і всіх благ!