Досвід ягідного кооперативу

БОРОВЕНЬКИ

"Маленьке село в Лебединському районі Сумської області.

Малина. Ремантантна. Обробляють 13 га землі. Збирають в день до 1 т. Охолоджують, перебирають, фасують, морозять при -20 С. Мають свою охолоджувальну і морозильну камери.

Продає господарство пана Миколи охолоджену малину по 30 грн за кг. На 1 га збирають 5 тон малини. Вирощують тільки біомалину. За збір малини сплачують по 7 грн за зібраний кілограм малини. Збирає одна людина по 30-50 кг в день. В пік наймають на роботу до 40 осіб.

Міжряддя - 4 м. Для того, щоб трактор проходив. Восени після збору врожаю всі пагони просто скошують. На четвертий рік викопують і пересаджують. Або продають по 6-7 гривень за садженець. Малина росте такою, що люди на базарі бояться купувати - така велика!

Економіка на 1 га:

Перший рік: підготовка землі, саджанці, крапельний полив - 100000 грн.

Другий, третій, четвертий рік і всі подальші - поточні витрати становлять по 25000 грн.

Збирати на дніпровських суглінках можна по 10 т с 1 га неорганічної малини на рік, яка оптом продається по 25 грн за кг.

Відмінусовуємо тару, зарплатню під час збору, транспортні витрати і отримуємо...

100000 на рік чистого прибутку с 1 га.

Приємного господарювання!"

Староста с. Волоське