Не паліть суху траву! Бережіть природу

Шановні мешканці Могилівської ОТГ!

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави руйнує ґрунтовий покрив, знищує ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Упорядковуються території підприємств, установ, приватних присадибних ділянок. Робиться добра справа, скерована на оздоровлення навколишнього середовища. Але нерідко такі прибирання супроводжуються спалюванням сміття, опалого листя та сухостою. А між тим, це дуже шкодить навколишньому середовищу, виникає ризик виникнення пожеж.

При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо за сухої вітряної погоди. При спалюванні висохлої рослинності вздовж доріг існує загроза неконтрольованого поширення вогню. Дим може надовго зависати в повітрі, погіршуючи видимість на дорогах. Викладені факти є неспростовним доказом того, що спалювання рослинних решток завдає численних загроз довкіллю та здоров’ю людини.

Самовільне спалювання сухої рослинності та її решток передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Господар, який впорядковує свій город чи обійстя, має бути готовий для сплати штрафу у розмірі від 340 до 1360 грн., юридичні особи - від 850 до 1700 грн.  Такі дії загрожують навколишньому середовищу та становлять небезпеку  життю людей.

Гасіння таких пожеж тягне за собою значні затрати коштів, які станом на сьогоднішній день вкрай необхідні нашій державі. Давайте спробуємо зберегти нашу громаду від масових пожеж, в які можуть перерости найменші загорання сухої трави та сміття. Будьте пильними та уважними до себе та оточуючих Вас людей. Не дозволяйте своїм близьким та знайомим проводити спалювання сухої рослинності та сміття. Почнемо формувати свою свідомість та культуру ставлення до навколишнього середовища з себе.

Будьте відповідальними за свої вчинки !

ВОГОНЬ НЕ ПРОБАЧАЄ ПОМИЛОК

Землевпорядник Могилівської ОТГ