Могилівська громада
Царичанський район, Дніпропетровська область

У Могилівської громади буде свій герб і прапор

Шановні жителі Могилівської об’єднаної територіальної громади!

Пропонуємо  на обговорення символи  нашої  громади — герб і прапор.

Чекаємо ваших пропозицій та висловлювання особистої думки!

ОПИС ГЕРБА

Герб Могилівської територіальної громади мовою символів передає історичні та природні особливості Могилівщини.

Головною фігурою герба є срібна нитяна ламана балка, що розділяє щит на зелене та синє поля. Балка уособлює багатокутні земляні вали (редути), залишки яких збереглися на території, що належить Могилівській громаді. Ламана лінія ділення щита натякає на одну з версій щодо назви села Могилів, за якою він названий так через наявність на його території великої кількості козацьких могил. Злами балки за виглядом також подібні до літери «М», першої літери у назві села і громади.   

Зображення ламаної балки на гербі громади перегукується з аналогічним зображенням на гербі Царичанського району, підкреслюючи їхню територіальну єдність.

Символіка проліска на гербі громади є багатозначною. З одного боку –його присутність нагадує про особливості місцевої флори: адже на Могилівщині щовесни розквітає величезна кількість цих квіток. З іншого боку зображення проліска, найпершої після зимових холодів весняної квітки, що споконвіку уособлює надію, молодість, свіжість, перемогу тепла над холодом, символізує найкращі якості місцевих мешканців, їхню спроможність бути сильними і стійкими на шляху до омріяної заповітної мети.  

Зелений колір символізує мальовничу природу і сільськогосподарську спрямованість економіки громади, а також родючість, життя, здоров'я, надію, радість, достаток і відродження.

Синє поле герба алегорично вказує на річку Оріль та канал Дніпро-Донбас, що несуть життя землям Могилівської громади. Синій колір символізує також бездоганність, доброзичливість і волю.

Срібло (білий колір) – є символом чистоти, піднесених устремлінь, відкритості та щирості мешканців громади.  

 

Свої пропозиції маєте змогу писати на сторінці Могилівської громади у facebook.

Якщо Ви хочете висловитись анонімно, для цього у Центрі надання адміністративних послуг Могилівської сільської ради є скринька для побажань і пропозицій.

Чекаємо на Вашу особисту думку!« повернутися до списку новин