Могилівська громада
Царичанський район, Дніпропетровська область

Вітаємо всіх зі святом Василя та Старим Новим Роком!

Вітаємо всіх зі святом Василя та
Старим Новим Роком!

Вечір напередодні Старого Нового Року називається Щедрий вечір, Василів вечір, або свято Маланки. Традиційно цього вечора господині готують кутю, але не просто багату, як на Різдво, а щедру, заправлену смальцем, або салом. Також, на українському столі обов’язково мають бути страви зі свинини, ковбаси, кров’янка, сало, холодець, вареники та пироги, якими пригощають рідних, гостей, а також посівальників і щедрувальників.

 

У Щедрий вечір обов’язково щедрують, а наступного дня – посівають. Молодь збирається компаніями і ходить від одного дому до іншого. Ці гарні українські традиції супроводжуються словами побажань добра, здоров’я і благополуччя сім’ям, піснями, танцями і засіванням зерна з побажаннями багатого врожаю. Щедрують дівчата, посівають чоловіки і не навпаки, щоб не відлякати удачу на весь рік.

 

14 січня на свято Василя святкується Старий Новий Рік. Цей історичний унікальний феномен – Старий Новий Рік, додаткове свято тільки для країн СНД, що вийшов з-за розбіжності в днях Юліанського і Григоріанського календарів. Завдяки цьому у нас є можливість відзначити два новорічних свята – 1 та 14 січня. Назва події безпосередньо показує його нерозривний зв'язок зі старим літочисленням, згідно з яким жив православний народ аж до 1918 року. Для багатьох, особливо віруючих людей, Старий Новий Рік має велике значення, адже дозволити собі відсвяткувати і повеселитися, як слід, вони можуть тільки після того, як закінчиться Різдвяний піст. У православній церкві досі відзначаються свята за старим календарем, а дата загальноприйнятого Нового року припадає на строгий піст. 

 

Старий Новий Рік справляється 14 січня в більш спокійній обстановці, без суєти. Є можливість привітати рідних і близьких другий раз або відправити поздоровлення зі Старим Новим Роком тим, хто з різних причин залишився без уваги в головне свято. 

 

Отже, бажаємо всім здоров’я, щастя, миру, процвітання та всіх благ у Новому році.

 

З повагою,

голова виконавчого комітету Могилівської сільської ради

Валерій Дружко« повернутися до списку новин