День української писемності та мови у Могилівській ЗОШ І-ІІІ ст.

9-го листопада ми з Вами відзначаємо велике свято — День української писемності та мови.

Святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мова кожного народу
неповторна і — своя;
в ній гримлять громи в негоду,
в тиші — трелі солов’я.
На своїй природній мові
і потоки гомонять;
зелен-клени у діброві
по-кленовому шумлять.
Солов’їну, барвінкову,
колосисту — на віки —
українську рідну мову
в дар мені дали батьки.
Берегти її, плекати
буду всюди й повсякчас, —
бо ж єдина — так, як мати, —
мова в кожного із нас!

О. Забужко

Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Традиційно у Могилівській школі І-ІІ ст. відбулась низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

В стінах школи лунали пісні та авторські вірші :

УкраЇно світи,
розкривай свої крила ,
славу  свою бережи ,
не впади на коліна !
Україно світи,
Завдяки своїм силам,
Які надали тобі патріоти країни.
Україна в огні? Ні! Ні! Ні!
Геть,чужая руїно.
Наша країна завжди
Буде берегти свої сили .
На нашій рідній Землі
процвітає  злагода, мир і свобода,
і ніколи не здолає її
злий і проклятий ворог.
Наша країна в огні? Ні!
Наша країна – світило!
І ніхто не подалає її,
нашу єдину й сильну крайну…

Презентація авторського вірша Марини Журавльової «Україна світи!».

"Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

Друзі! Вітаю усіх вас зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці,  і починається вона з кожного з нас." - відзначила учитель української мови та літератури Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Манько Альона Миколаївна.

Учні КЗ «Могилівська ЗОШ I-III ступенів» стали активними учасниками урочистої лінійки до Дня  української писемності та мови. Ця зустріч – ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання, до якого прагнув шановний меценат із Канади Петро Яцик!

Сподіваємося, що у їхніх серцях залишиться живий вогник української мови, нашої рідної мови.

Перепелиця Радислав, Перепелиця Валерія, Перепелиця Вероніка, Здор Наталія, Яценко Вікторія, Власенко В`ячеслав, Житєлєв Роман, Скобара Анна, Сирота Кристина, Журавльова Марина, Валевська Валерія, Полежай Анастасія, Гулида Каріна, Шитько Вікторія, Демченко Ольга,  Лисенко Діана, Ляшенко Альона, Кучер Мар`яна - шанувальники українського слова, учасники заходу.

Організатори свята вчителі української мови та літератури     Тарасенко А.Є., Манько А.М., Сніжко Ю.М.