Конференція в м. Лубни

19-20 жовтня в місті Лубни відбулася 2-га конференція співробітництва малих міст, селищ та об’єднаних територіальних громад України з питань енергобезпеки, енергоефективності, довкілля та сталого розвитку, у якій Могилівська ОТГ прийняла участь, в особі Євгена Резнікова (директор комунального підприємства "Джерело" Могилівської сільської ради).
Ця конференція відбулася в рамках проекту, який впроваджується завдяки гранту, наданому через Програму LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи. Проект фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії.
24 громади з 15 ти областей України, які приєдналися до ініціатив Фонду стали переможцями конкурсу на написання SECAP, та отримали відповідні сертифікати. За допомогою Фонду вони відпрацюють з експертами конкретні проектні пропозиції та сформують першочергові заходи по зменшенню бюджетних витрат на енергоносії і скороченню викидів СО2 до 2030 року.
Також в рамках Парасолькового проекту
«Платформа сталого розвитку громад – UMBRELLA SCU»
будуть утворені консорціуми громад за наступними модулями:
• модернізація і автоматизація муніципального освітлення;
• модернізація водопостачання і водовідведення;
• альтернативна енергетика в громадах.
• переробка твердих побутових відходів, тощо.
Треба зазначити, що до Парасолькового проекту мають можливість приєднатися всі 104 малі громади, які підписали "Лубенський меморандум", а також громади які нададуть належним чином оформлені проектні заявки.