Участь Могилівської ОТГ у семінарі "Програмно-цільовий метод формування та виконання місцевих бюджетів"

Результати виконання місцевих бюджетів впродовж 2015-2017 років підтверджують, що реалізація реформи міжбюджетних відносин сприяла підвищенню рівня фінансової забезпеченості місцевих бюджетів. При цьому, зростання надходжень відслідковується по всіх видах доходів.
За наявності у своєму розпорядженні значних фінансових ресурсів, перед місцевими органами влади постає важливе завдання – максимально ефективне їх використання, за умови забезпечення при цьому прямого взаємозв’язку між розподілом коштів і фактичними результатами їх використання відповідно до визначених пріоритетів розвитку громади.
Вирішення цього завдання можна досягти при застосуванні програмно-цільового методу (далі – ПЦМ). Використання ПЦМ дозволяє забезпечити планування бюджету на середньострокову перспективу, перехід від утримання бюджетних установ до надання послуг високої якості населенню, оптимальне використання бюджетних коштів, досягнення в результаті значного економічного і соціального ефекту, підвищення обізнаності громадськості щодо ефективності витрачання коштів бюджету територіальної громади та рівня задоволення споживачів суспільних та гарантованих соціальних послуг.
Семінар для голів ОТГ та керівників органів фінансового управління громад на тему "Програмно-цільовий метод формування та виконання місцевих бюджетів. Завдання щодо ефективного використання бюджетних коштів" 16 серпня 2017 року проведено Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування та Дніпропетровською облдержадміністрацією за сприяння Південно-Східного ХАБу програми U-LEAD з Європою. Тетяна Шебеко та Станіслав Молоков детально проаналізували на початку семінару реалізацію громадами області бюджетної політики та виконання планових показників місцевих бюджетів у контексті фінансової спроможності громад. А Яніни Казюк та Світлана Демиденко презентували перед учасниками заходу основні напрями фінансової спроможності бюджетної політики на 2018 рік, особливості формування та виконання місцевих бюджетів, а також обговорили проблемні питання, які виникають у процесі виконання місцевих бюджетів ОТГ.